Background Image

Özellikler

Özellikler

Alfanet sadece bir muhasebe yazılımı değildir.İşinizin yönetimi için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm süreçleri barındıran kapsamlı bir çözümdür.

 • İnternet üzerinden çalışır, her yerden erişilebilir.
 • Bulut Teknoloji kullanır, donanım ve ağ kurulumu maliyeti gerektirmez.
MÜŞTERİLER

Müşteriler Öğrenci veya Kurum olarak kayıt altına alınır.Öğrenciler için Okul,Veli,Aidat bilgileri kaydedilip aidat hesaplamaları sistem tarafından otomatik olarak hesaplanır.Müşteri bilgileri,ödeme tabloları,faturaları bu alanda görüntülenir.
Öğrenci pasif yapma özelliği ile öğrenci servisten ayrılsa bile verileri sistemde saklı kalır.

ARAÇLAR, SÜRÜCÜLER

Servis araçlarınız plaka,marka,model, vergi, muayene,sigorta bilgileri ve özmal veya kiralık durumu,araç sahibi,araç hesap bilgileri girilerek kayıt altına alınır.
Sürücüler ad soyad,banka hesap bilgileri,ehliyet bilgileri girilerek kayıt altına alınır ve araçla ilişkilendirilir.Araç ve sürücü için hesaplar bu alanda kayıt altına alınır.

SÖZLEŞMELER

Müşteriler (öğrenci veye kurum)ile yaptığınız sözleşmeler başlangıç bitiş tarihleri ile kayıt altına alınır ve süre içerisinde ödeme tablosu otomatik olarak hazırlanır.Matbu evraklar taranarak sistemde arşivlenebilir.Süresi bitmeye yakın sistem tarafından hatırlatılır ve tek tuşla sözleşme yenilenir ve çıktı alınır.Geçmiş sözleşmeler listelenebilir ve yazdırılabilir.

TAHSİLATLAR, KASALAR

Sistem üzerinden istediğiniz kadar kasa oluşturabilirsiniz.Ödemelerinizi ve tahsilatlarınızı ilgili kasa seçerek yaparsınız böylece kasalara göre bakiyelerinizi,raporlamanızı görebilirsiniz. Örneğin YAKITKART diye bir kasa tanımlayabilir ve yakıt harcamalarını bu kasa üzerinden yapabilirsiniz.Kasalar arası para aktarımı yapabilir geriye dönük hesap hareketlerini raporlayabilirsiniz.

YAKIT HARCAMALARI

Araçlarınızın bütün yakıt fişlerini sisteme girebilirsiniz.YAkıt fişlerini girerken aracın son km. bilgisini girerseniz her yakıt fişi için ortalama yakıt tüketimi sistem tarafından hesaplanır.Diğer marka modellerle karşılaştırma yapılır ve ortalamanın üzerindeki yakıt tüketimleri sistem tarafından uyarı olarak verilir.
Dönemlik ya da araç bazlı yakıt tüketimi raporlama yapabilirsiniz.

SMS, E-MAIL ENTENRASYONU

Toplu SMS hizmeti sisteme entegre edilir.Ödeme ve borç bildirimleri,tahsilatlar ve diğer bilgilendirme smsleri firmanızın başlığıyla sistem tarafından tek bir tuşla saniyeler içinde gönderilir ve bu smsler sistemde arşivlenir.Vergi ve sigorta hatırlatmaları yetkiliye sistem tarafından sms ile bildilir.
Kurumsal e-postanız sisteme tanımlanır ve bildirimler,raporlar mail olarak gönderilir.

FATURALAR

Faturalarınızı aya,okula,araca ya da kuruma göre tek bir tuşla hazırlarsınız.100'lerce faturayı sistem üzerinden fatura başlangıç seri no'yu girerek yazdırabilir ve sistemde fatura numarası dahil arşivleyebilirsiniz.
Aya,Okula, Araca ya da Kuruma göre KDV hesaplaması yapabilir aylık vergi ödemenizi görebilirsiniz.
Gider faturalarını işleyip dönemlik KDV farkını raporlayabilirsiniz.

RAPORLAMALAR

Tüm raporlamalar Excel,PDF formatında dışarı aktarılabilir ve yazdırılabilir.

 • Öğrenciler,Personeller (Kurum,Servis,Okul ve Adrese göre filterelenebilir.)
 • Borcu Bulunan Öğrenciler ve Kurumlar
 • Günlük Tahsilat Raporu
 • Aylık / Yıllık Ciro Listesi
 • Aylık / Yıllık Ödeme Listesi
 • Tahsil edilemeyen aidatlar
 • YETKİ KISITLAMALARI

  Personelinizin hangi işlemleri yapabilceğini,hangi alanları görür hangi raporları alabileceğini siz belirleyebilirsiniz.
  Örneğin tahsilat işlemi yapabilen bir personelinizin Aylık / Yıllık Ciro Listesini görmesini, silme işlemi yapmasını istemiyorsunuz veya sadece veri girişi yapmasını istiyorsunuz.Personel İşlemlerinde ilgili personeli seçip Yetki Belirleme alanından işlem yetkisini kısıtlayabilirisiniz.

  UYARILAR

  Sistemdeki araçlar,şoförler,ödemelerle ilgili hatırlatmalar 30 gün öncesinden sisteme her giriş yaptığınızda uyarı penceresinde listelenir ve siz bu pencereyi kapatmadan kapanmaz.Bu uyarılarla ilgili yazdırma işlemi yapabilirsiniz.İlgili hatırlatma işlemi için sms veya mail gönderebilirsiniz.

  VERİ YEDEKLEME

  Siz verilerinizi yedeklemeyi unutsanız bile sistem unutmaz ve haftalık otomatik yedek alır.
  Otomatik yedeğin yanı sıra sistemde Manuel Yedekleme de mevcut.Manuel Yedek al dediğinizde sistem o an itibari ile bir yedek alır ve hem sunucuda saklar hem de bir nüshasını bilgisayarınıza indirip saklamanızı sağlar.

  MOBİL UYGULAMA

  İşlerinizi ofis dışındayken, seyahat halindeyken 7/24 takip edebilir,raporlama alabilirsiniz.Android ve IOS telefonlarda uygulamayı kullanabilirsiniz.
  Uygulama üzerinden öğrencilerin servise gelip gelmediğini sisteme kaydedebilir, velileri SMS ile anında bilgilendirebilirsiniz.

  MÜŞTERİ GİRİŞ PANELİ

  Size özel web siteniz üzerinden müşteri panele kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak;

 • Kendi borcunu görebilir ve sanal pos entegrasyonu varsa kredi kartı ile ödeme yapabilir,
 • Ödeme tablolarını, geçmiş hareketlerini sizin belirlediğiniz yetkiler doğrultusunda anlık olarak takip edebilir.
 • HARİTA ile GÜZERGAHLAR

  Güzergahlarınızı sisteme harita olmadan da isim,bölge ve fiyat olarak girebilirsiniz.Ancak Google Maps altyapısı ile Güzergahlarınızı harita üzerinden belirlemek size zaman ve yakıt tasarrufu sağlar.Öğrenci veya Personelin adresini harita üzerinde işaretleyerek güzergahlar için net veriler(km,en kısa yol gibi) elde edebilir ona göre planlama yapabilirsiniz.

  Background Image

  Ücretsiz demo talebinde bulunun, Alfanet'i denemeden karar vermeyin.

  ÜCRETSİZ DEMO